Nature Cures: Historia Medycyny Alternatywnej w Ameryce ad

Był to czas, kiedy chirurdzy dokonywali cudów; teoria zarazków choroby została zaakceptowana, ale wciąż niewiele było skutecznych leków. Był to również okres gorzkiego konfliktu między stałymi bywalcami a nieregularnikami, kiedy ten pierwszy – reagując na raport Flexnera (edukacja medyczna w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, New York: Carnegie Foundation for Advocement of Teaching, 1910) – zaczął oczyścić swój własny dom i przywrócić państwowe prawa licencyjne, z których usunęła się walońska demokracja. Każda strona nakładała na drugą ekstrawaganckie obelgi. Trzecia część książki The Late Twentieth Century: Holistic Healing może być najtrudniejszym i, jak już wspomniano, najbardziej kontrowersyjnym. Ostatnia ankieta przeprowadzona przez Eisenberga i współpracowników ma pięć lat ( Trendy w medycynie alternatywnej w Stanach Zjednoczonych, 1990-1997. Journal of American Medical Association 1998; 280: 1569-1575), a zmiany zachodzą niemal tak szybko w dziedzinie medycyny alternatywnej, jak w tradycyjnej biomedycynie. W latach 1962-1993 Index Medicus pogrupował zapisy w dzienniku pod hasłem Kultury terapeutyczne ; w latach 1994-2001 tytuł Medycyna alternatywna ; do 2002 roku stało się Terapiami uzupełniającymi .
Whorton opisuje, jak, kiedy i dlaczego nastąpiły te zmiany. Akupunktura wkracza w obraz wzmocniony doświadczeniem Jamesa Restona w Chinach; osteopaci i ich szkoły są wchłaniane do głównego nurtu medycyny; kręgarze są licencjonowane i akceptowane w ramach Medicare. Senatorowie Tom Harkin (D-Iowa) i Orrin Hatch (R-Utah) i Rep. Dan Burton (R-Ind.) Odnoszą sukcesy w przeciągnięciu Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) niechętnie do obrazu. NIH od dziesięcioleci walczy bez powodzenia, aby uzasadnić alternatywne metody leczenia naukowo.
Czytelnicy, którzy nie są zaznajomieni z wcześniejszą historią, skorzystają z tego wstępu i będą z niego czerpać przyjemność. Zawarcie tej książki spodoba się wszystkim myślącym czytelnikom, niezależnie od tego, czy są miłośnikami historii. Obejmuje siedem zasad przyjętych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Naturopatycznych w celu rządzenia praktyką naturopatyczną: Szacunek dla uzdrawiającej mocy natury; unikanie szkody dla pacjenta; koncentracja na przyczynach choroby, a nie na leczeniu jej objawów; traktować pacjenta jako całą osobę; nacisk na zapobieganie; promocja dobrego samopoczucia; uzdrowiciel powinien być nauczycielem. Te zasady, dobrze sformułowane przez George a Engela wiele lat temu ( Potrzeba nowego modelu medycznego. Science 1977; 196: 129-136), są prawdopodobnie nauczane, w różnym stopniu, w większość szkół medycznych. Wymagają jednak, aby uzdrowiciel spędzał czas z pacjentem i słuchał. Jest to jeden z bardziej uderzających paradoksów w naszym systemie opieki zdrowotnej, że praktykujący medycyny alternatywnej mogą być opłacani za stosowanie tych zasad, podczas gdy ortodoksyjni praktykujący są zepchnięci do ignorowania ich przez tych, którzy kontrolują łańcuchy torebek.
Ze wszystkich bolączek, które cierpi człowiek, Największy frakcja liberalna Natura leczy.
Alfred Yankauer, MD
University of Massachusetts Medical School, Worcester, MA 01655

[więcej w: ośrodek terapii uzależnień wrocław, włókno szklane zęby, nfz poznań przeglądarka skierowań ]
[hasła pokrewne: impexgeo, miesien czworoboczny, nfz poznań przeglądarka skierowań ]