Niewłaściwa reklama suplementów diety

W odniesieniu do artykułu Persona Drazena na temat niewłaściwej reklamy suplementów diety (wydanie z 27 lutego), niedawne badanie przeprowadzone przez Harrisa Interactive dla Roberta Butlera i Międzynarodowe Centrum Długowieczności wykazało powszechną i potencjalnie niebezpieczną publiczną ignorancję regulacji oraz etykietowanie witamin, minerałów i suplementów diety. Większość ludzi uważa błędnie, że suplementy diety muszą być zatwierdzone przez agencję rządową, taką jak FDA ( Food and Drug Administration ) (59% respondentów), że producenci nie mogą zgłaszać roszczeń dotyczących ich bezpieczeństwa i skuteczności, chyba że są , dowody naukowe potwierdzające takie twierdzenia (55 procent) oraz że rząd wymaga, aby etykiety zawierały ostrzeżenia o potencjalnych skutkach ubocznych lub zagrożeniach (68 procent). Niepokojące jest to, że tak wiele osób uważa, że suplementy diety są uregulowane tak, jakby były lekami, a oczywiście nie są.
Humphrey Taylor
Harris Interactive, Nowy Jork, NY 10003
Odniesienie1. Drazen JM. Niewłaściwa reklama suplementów diety. N Engl J Med 2003; 348: 777-778
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Zgodnie z ustawą o suplementach diety i zdrowiu z 1994 r. Producent suplementu diety jest odpowiedzialny za ustalenie, że produkt jest bezpieczny i czy jakiekolwiek oświadczenia są uzasadnione odpowiednimi dowodami. Wymóg ten ma kilka praktycznych implikacji.
Po pierwsze, producent nie musi ujawniać FDA ani konsumentom, jakie dowody ma na poparcie swoich twierdzeń dotyczących produktu lub jego bezpieczeństwa. Po drugie, producent nie jest zobowiązany do rejestrowania, badania ani przekazywania FDA jakichkolwiek zgłoszeń zdarzeń niepożądanych. Na koniec producent ustanawia własne wytyczne dotyczące praktyki produkcyjnej, aby zapewnić, że suplementy diety są bezpieczne i zawierają składniki wymienione na etykiecie. FDA nie rutynowo analizuje zawartość suplementów diety. Jedynym powiadomieniem, które może otrzymać FDA, jest to, że suplement diety zawiera nowy składnik diety . Jednak to od producenta zależy, czy dany składnik jest nowy , ponieważ nie ma żadnej wiarygodnej listy starych dietetycznych Składniki.
Mam nadzieję, że większość konsumentów zdaje sobie sprawę z tych zastrzeżeń.
Mario L. de Lemos, Pharm.D.
British Columbia Cancer Agency, Vancouver, BC V5Z 4E6, Kanada
[email protected] bc.ca
W swoim artykule w Perspektywie Drazen stwierdza: Nowe ustawodawstwo sprawiło, że legalne jest wprowadzanie na rynek suplementów diety bez zatwierdzenia przez Administrację ds. Żywności i Leków. To stwierdzenie jest błędne; w całej amerykańskiej historii witaminy i zioła zostały sprzedane bez wcześniejszego pozwolenia federalnego. Suplement diety Ustawa o zdrowiu i edukacji z 1994 r., Do której odnosi się Drazen, sformalizował status suplementów w odpowiedzi na obawy, że produkty te mogą zostać zakazane.
Zgodnie z tą ustawą producenci muszą przedstawić dokumentację bezpieczeństwa dotyczącą nowych składników, którą FDA może odmówić w dowolnym czasie. Istniejące produkty, które okażą się niebezpieczne, mogą być również zabronione. Wymogi te zachowują równowagę między nauką laboratoryjną a doświadczeniem ludzkim Bezpieczeństwo zwykłych ziół jest również potwierdzone tradycyjną wiedzą, podobnie jak bezpieczeństwo wielu warzyw, przypraw i napojów o przypuszczalnej przydatności do spożycia, które nie jest poparte rygorystycznymi amerykańskimi badaniami na modelach zwierzęcych lub badaniach klinicznych. Rzeczywiście, argumenty przeciwko aktowi niosą dziwaczną implikację, że produkty roślinne o podwójnym zastosowaniu, takie jak imbir, mogą być bezpieczne, gdy są spożywane jako warzywa, ale niebezpieczne, gdy są przyjmowane jako suplementy.
Wendy L. Applequist, Ph.D.
Missouri Botanical Garden, St. Louis, MO 63166-0299
wendy. [email protected] org
Odpowiedź
Dr Drazen odpowiada: Listy od dr. Applequist i de Lemos oraz pan Taylor wszyscy wskazują, że konsumenci w Stanach Zjednoczonych są zdezorientowani co do dokładnego statusu suplementów diety. Ponieważ, ze względów praktycznych, materiały te są reklamowane tak, jakby były lekami, powinny one, moim zdaniem, być regulowane jako takie.
Jeffrey M. Drazen, MD

[przypisy: uzdrowisko lecznicze sanatoryjne doroslych, przeglądarka skierowań na leczenia uzdrowiskowe, prążki oligoklonalne ]
[hasła pokrewne: prążki oligoklonalne, trądzik ropowiczy, gumtree katowice ]